سئوکار

شاید شما هم با توجه به داشتن کسب و کار و وبسایت خودتان به دنبال جذب بهترین سئوکار هستید که با کمک و تخصص او به اهداف خود در فضای وب دستیابید. قبل از معرفی خود به عنوان یک کارشناس سئو، به بیان برخی وظایف و نکاتی که باید در انتخاب بهترین سئوکار مورد نظر دقت کنید می پردازم. ما به شما کمک می کنیم تا بهترین سئوکار را برای کسب و کار خود بشناسید.

خصوصیات بهترین سئوکار

در هر مجموعه و شرکتی هرکس مسئول انجام وظایفی است و در این بین یک سئوکار نیز وظایفی داردکه باید در ابتدا آنها را بشناسیم و بدانیم دقیقا به چه سئوکاری نیاز داریم.

شناخت کامل کسب و کار و وبسایت توسط سئو کار

در ابتدا وظیفه هر سئوکاری است که کسب و کار کارفرما را بشناسد، اهداف وبسایت را کامل درک کند، کلمات کلیدی هدف را بر اساس نوع پروژه طراحی و کند و به طور خودمانی بداند دقیقا وبسایت در چه جایگاهیست و میخواهد به کجا برسد.

تدوین و پیاده سازی استراتژی تولید محتوا

در گام بعد یک سئوکار باید با توجه به اهداف مجموعه و کلمات کلیدی هدف استراتژی محتوایی را ترسیم کند، با تیم محتوا به صورت کاملا هماهنگ اقدام به پیاده سازی برنامه ای مدون برای محتوای وبسایت نماید.

مدیریت تمامی اقدامات بهینه سازی

این سئوکار باید تمامی اقدامات مورد نیاز جهت بهینه سازی داخلی و خارجی را مدیریت کند. شرایط حاضر را درک کند و توانایی اقدامات لازم و پیاده سازی برنامه ها جهت سئو وبسایت داشته باشد.

همانطور که می دانید سئو یک وبسایت به سه قسمت سئو آن پیج یا داخلی، سئو آف پیج یا خارجی و سئو تکنیکال تقسیم می شود. به طور کلی یک سئوکار مجرب باید به تمام این موارد اشراف کامل داشته باشد، چراکه بهینه سازی یک وبسایت به عوامل مختلفی بستگی دارد که مجموعه این عوامل باعث رشد یک وبسایت می شود.

سئوکار

مهارت های الزامی برای بهترین سئوکار

بهترین سئو کار باید:

 مبانی و مفاهیم کلی وبسایت و سئو را بداند

الگوریتم های متورهای جستجو را بشناسد

به ابزارهای مختلف سئو و آنالیز مسلط باشد (سرچ کنسول، آنالیتیکس، گوگل ادر، ابزارهای سئو و …)

توانایی تحلیل و بررسی بهترین کلیدواژه ها را داشته باشد.

توانایی و دانش تحلیل و بررسی استراتژی مورد نیاز سایت را داشته باشد

تا حدودی با زبان های برنامه نویسی آشنایی داشته باشد

مدیریت زمان در انجام امور را داشته باشد

توانایی پیاده سازی استراتژی ها را از نظر تخصص و دانش داشته باشد

به روز باشد و اخبار و اطلاعات روز حوزه خود را دنبال کند

به مباحث دیجیتال مارکتینگ و فروش دیجیتال آشنایی داشته باشد

توانایی آنالیز رقبا و جلوگیری از حملات سئو منفی را داشته باشد

تخصص های لازم در سئو آن پیج، آف پیج و تکنیکال داشته باشد

با داشتن این مهارت ها و البته در کنار این ها مهارت های اخلاقی مناسب در اجرای امور و شما میتوانید به سئوکار خود در راستای رسیدن به اهداف مجموعه اعتماد داشته باشید.

سنجش عملکرد برای شناخت بهترین سئوکار

بهترین سنجش برای عملکرد یک سئوکار ابزارهای آنالیز و آمار گوگل یعنی سرچ کنسول و آنالیتیکس می باشد. در این بین مشاهئه مولفه هایی مانند افزایش سرعت وبسایت و قابلیت های تکنیکال، لینک سازی های داخلی و خارجی موثر، و استراتژی های محتوایی مناسب نیز می تواند مقیاس مناسبی بر عملکرد ایشان باشد.

سعی کنید کمتر از معیار هایی ماندد رتبه الکسا در سنجش عمبکرد سئوکار استفاده کنید. این ابزارها به اندازه کافی قابل اعتماد نیستند. ضمنا میتوانید در بررسی عملکرد یک سئوکار موارد زیر را سبک و سنگین کنید:

جایگاه کلمات کلیدی هدف

میزان ایمپرشن

میزان کلیک

نرخ کلیک

بانس ریت

تایم آن سایت

افزایش اعتبار دامنه

بازگشت کاربران به سایت

برندینگ و جستجوی برند

افزایش سرعت سایت

خطاهای موجود در سرچ کنسول

نرخ تبدیل

در این بین بهترین سئوکار ها علاوه بر به روز بودن همیشگی و دنبال کردن دانش های روز، همواره در مدیریت زمان خود بسیار کوشا هستند. آنها بااحساس مسئولیت پذیری و عماد به نفس نسبت به پروژه هایی که در اختیار دارند، همیشه بهترین تصمیم ها را برای بهبود شرایط وبسایت میگیرند.

معرفی سئوکار

اینجانب محسن احسانی نیا، با حدود ۵ سال تجربه در زمینه سئو و بهینه سازی و همکاری با وبسایت ها، ارگان ها و موسسات مختلف در امور سئو و بهینه سازی، در کنار شما هستم تا شرایط وبسایت تان را بررسی و مشاوره لازم را برای پیشرفت کسب و کارتان بدهم.

قبل از هر اقدامی جهت کسب اطلاعات لازم برای جذب سئوکار برای وبسایت و کسب و کارتان و یا داشتن هرگونه سوال در رابطه با سئو با بنده تماس بگیرید،یا از طریق همین وبسایت، یا شبکه های اجتماعی واتساپ، تلگرام، اینستاگرام و یا تماس مستقیم با شماره بنده که در پایین این متن برای شما عزیزان قرار داده ام.

تماس با من: ۰۹۱۵۲۰۵۸۲۳۳

1 Comment

Leave a Comment